Łysiny 32,
67-400 Wschowa

Powitanie

Baner

Baner-na-Rok-Duszpasterski-20222023-Wierze-w-Kosciol-Chrystusowy-75x100-cm.jpeg
Baner-na-Rok-Duszpasterski-20222023-Wierze-w-Kosciol-Chrystusowy-75x100-cm.jpeg
50 lat Diecezji
50 lat Diecezji

50 lat diecezji 4 1

Synod 2021-2023
Synod 2021-2023

W3 1068x534

Modlitwa na czas pandemii
Modlitwa na czas pandemii

Modlitwa 1

previous arrow
next arrow

Msze święte w niedzielę

w Parafii Łysiny

Łysiny - godz. 8.00 , 12.00 Tylewice - godz. 9.30 , 10.30

Zapraszamy
Super User

Portal Pomagam Ukrainie 

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołuje kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia w naszej części Europy od czasów II wojny światowej. Miliony Polaków odpowiedziało gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie. Aby wsparcie było celowe i efektywne powinno być skoordynowane. Dlatego powstała – przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - platforma PomagamUkrainie.gov.pl

Portal jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych w formie działaniach pomocowych. Przygotowana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim platforma PomagamUkrainie.gov.pl umożliwia uchodźcom wyszukanie praktycznych informacji o dostępnym wsparciu. Natomiast Polacy, a także polskie samorządy, organizacje pozarządowe i firmy, mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji.

parafia

 

tvp solidarnizukraina655

 

W niedzielę 27 lutego o 17:30 odbędzie się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Organizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska we współpracy z Caritas Polska. Podczas koncertu wystąpią największe gwiazdy sceny muzycznej. Transmisja: TVP1.
Koncert jako wyraz solidarności z Ukrainą będzie połączony z możliwością finansowego wsparcia działań Caritas Polska poprzez SM

parafia

 

POMOC

Pomoc dla Ukrainy – Zbiórka do puszek w kościołach
W nawiązaniu do apelu przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckicgo w niedzielę 27 lutego, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej należy zorganizować zbiórkę ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Zebrane środki należy wpłacić na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716 z dopiskiem UKRAINA
W związku z kryzysową sytuacją wpłat należy dokonywać do 8 marca br.
Uwaga! W przesłanym tekście apelu przewodniczącego KEP, który należy odczytać wiernym 27 lutego, pada, mogące prowadzić do nieporozumienia, sformułowanie „w najbliższą niedzielę”. Należy zastąpić je zwrotem: „w dzisiejszą niedzielę”.
Jak informuje Caritas Polska, zebrane do puszek pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie pomocy poszkodowanym na terenie Ukrainy: zakup koców, śpiworów, materaców, kuchni polowych, żywności, środków medycznych, a także na pomoc uchodźcom, którzy przybędą do Polski. Caritas we współpracy z administracją państwową zadeklarowała udostępnienie około 2 tys. miejsc noclegowych. W miarę potrzeb wsparcie będzie też udzielane w jadłodajniach Caritas na terenie Polski. Powstaje także plan wsparcia informacyjnego dla osób na terenie naszego kraju. Podobnie jak w kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, bardzo ważnym elementem reagowania kryzysowego będzie zaangażowanie i ścisła współpraca z parafiami. Caritas Polska będzie prowadzić też codziennie w mediach społecznościowych Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie (początek o godz. 15.00).

2023 © Nogo All Rights Reserved.