Łysiny 32,
67-400 Wschowa

Powitanie

Baner

50 lat Diecezji
50 lat Diecezji

50 lat diecezji 4 1

Hasło Roku 2021-2022
Hasło Roku 2021-2022

poslani w pokoju chrystusa 05 9848

Synod 2021-2023
Synod 2021-2023

W3 1068x534

Rok RodzIny 2021 -2022
Rok RodzIny 2021 -2022

rokrodziny1

 

19 marca br. rozpoczyna się zapowiedziany przez papieża Franciszka Rok Rodziny „Amoris laetitia”. Z tej okazji w gorzowskiej katedrze o godz. 15.00 zostanie odprawiona  Droga Krzyżowa, której rozważania poprowadzi czternaście rodzin reprezentujących wspólnotę diecezjalną. Po nabożeństwie bp Tadeusz Lityński będzie przewodniczył uroczystej mszy św. otwierającej Rok Rodziny.
 
Diecezjalne Duszpasterstwo Rodzin zachęciło wszystkich proboszczów, by tego dnia w duchu jedności podczas parafialnego nabożeństwa Drogi Krzyżowej posłużyli się tymi samymi rozważaniami „Małżeńskiej Drogi Krzyżowej 2021”, a podczas mszy św. zauważyli inaugurację Roku Rodziny „Amoris laetitia”. Wszystkie parafie otrzymały również okolicznościowe foldery z tekstami modlitw papieża Franciszka do św. Józefa oraz do Świętej Rodziny. W folderze zamieszczono ponadto informację o inicjatywach modlitewnych związanych z duszpasterstwem rodzin, tj. o duchowej adopcji dziecka poczętego oraz adopcji małżeństw zagrożonych rozbiciem.
 
 
 
Na podstawie strony: https://diecezjazg.pl

Modlitwa na czas pandemii
Modlitwa na czas pandemii

Modlitwa 1

previous arrow
next arrow

Najświętsze Serce Jezusa mego

Msze święte w niedzielę

w Parafii Łysiny

Łysiny - godz. 8.00 , 12.00 Tylewice - godz. 9.30 , 10.30

Zapraszamy
Super User

Portal Pomagam Ukrainie 

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołuje kryzys humanitarny, z jakim nie mieliśmy do czynienia w naszej części Europy od czasów II wojny światowej. Miliony Polaków odpowiedziało gotowością do niesienia pomocy uchodźcom i Ukraińcom, którzy zostali w swojej ojczyźnie. Aby wsparcie było celowe i efektywne powinno być skoordynowane. Dlatego powstała – przygotowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów - platforma PomagamUkrainie.gov.pl

Portal jest centralną, zweryfikowaną bazą danych o różnorodnych w formie działaniach pomocowych. Przygotowana zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim platforma PomagamUkrainie.gov.pl umożliwia uchodźcom wyszukanie praktycznych informacji o dostępnym wsparciu. Natomiast Polacy, a także polskie samorządy, organizacje pozarządowe i firmy, mogą zgłaszać swoje działania pomocowe lub wesprzeć organizatorów już prowadzonych akcji.

parafia

 

tvp solidarnizukraina655

 

W niedzielę 27 lutego o 17:30 odbędzie się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Organizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska we współpracy z Caritas Polska. Podczas koncertu wystąpią największe gwiazdy sceny muzycznej. Transmisja: TVP1.
Koncert jako wyraz solidarności z Ukrainą będzie połączony z możliwością finansowego wsparcia działań Caritas Polska poprzez SM

parafia

 

POMOC

Pomoc dla Ukrainy – Zbiórka do puszek w kościołach
W nawiązaniu do apelu przewodniczącego KEP abp. Stanisława Gądeckicgo w niedzielę 27 lutego, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy Świętej należy zorganizować zbiórkę ofiar do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.
Zebrane środki należy wpłacić na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej: 07 1020 5402 0000 0702 0020 5716 z dopiskiem UKRAINA
W związku z kryzysową sytuacją wpłat należy dokonywać do 8 marca br.
Uwaga! W przesłanym tekście apelu przewodniczącego KEP, który należy odczytać wiernym 27 lutego, pada, mogące prowadzić do nieporozumienia, sformułowanie „w najbliższą niedzielę”. Należy zastąpić je zwrotem: „w dzisiejszą niedzielę”.
Jak informuje Caritas Polska, zebrane do puszek pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie pomocy poszkodowanym na terenie Ukrainy: zakup koców, śpiworów, materaców, kuchni polowych, żywności, środków medycznych, a także na pomoc uchodźcom, którzy przybędą do Polski. Caritas we współpracy z administracją państwową zadeklarowała udostępnienie około 2 tys. miejsc noclegowych. W miarę potrzeb wsparcie będzie też udzielane w jadłodajniach Caritas na terenie Polski. Powstaje także plan wsparcia informacyjnego dla osób na terenie naszego kraju. Podobnie jak w kryzysie na granicy polsko-białoruskiej, bardzo ważnym elementem reagowania kryzysowego będzie zaangażowanie i ścisła współpraca z parafiami. Caritas Polska będzie prowadzić też codziennie w mediach społecznościowych Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju na Ukrainie (początek o godz. 15.00).

2022 © Nogo All Rights Reserved.